سخت افزار

سوییچ دسکتاپ و سوییچ رکمونت چه تفاوت هایی دارند؟

سوییچ دسکتاپ و سوییچ رکمونت چه تفاوت هایی دارند؟

میان سوئیچ های مدیریتی و غیر مدیریتی تفاوت هایی وجود دارد که حتما باید پیش از خرید به این موارد دقت شود. در این بخش قصد داریم تفاوتهای سوییچ دسکتاپ و سوییچ رکمونت را بررسی کنیم تا انتخاب یکی از آنها برای ما آسان شود. با طیف نیوز همراه باشید… .

بررسی تفاوت ها

سوییچ شبکه به طور کل شامل دو دسته سوییچ دسکتاپ و سوییچ رکمونت می شود. مدل دسکتاپی که غالبا آنرا دیده اید و میشناسی روی میز داخل قفسه و یا هر فضای باز خارج از رک قرار می گیرد. این نوع سوئیچ ها مستقلا و جداگانه به فروش می رسند و جهت جلوگیری از نفوذ گردو غبار و ذرات خروجی به داخل دستگاه، حفاظی ندارند و برای مدیریت کابل ها و دمای محیط شرایط ویژه ای برای سوییچ شبکه ها در نظر گرفته نشده است.

سوییچ دسکتاپ
سوییچ دسکتاپ چند پایه دارند که خیلی راحت به وسیله این پایه ها روی سطوح صاغ مختلف قرار میگیرند و دیگر دستگاه ها از طریق کابل به آن وصل می شوند. در مقابل، سوییچ رکمونت همانطور که از اسمش پیداست جهت قرار گیری داخل رک ساخته می شوند و قابلیت رها سازی در محیط بیرون و قرار گرفتن روی میز کار و سطوح مختلف را ندارد. سوییچ رکمونت با کمک پچ و پچ پنل به طبقات داخل رک فیکس می شود.


البته سوییچ دسکتاپ را نیز می توان در داخل رک نصب کرد اما غالبا این اتفاق نمی افتد. سوییچ رکمونت کامل مناسب رک و در سایزهای مختلف مطابق با انواع رک، طراحی و ساخته می شود.

راهنمای انتخاب

چنانچه قصد دارید سوییچ شبکه را در یک فضای بسته قرار دهید و کابل ها را به آن متصل کنید و اگر میخواهید شرایط دمایی محیط داخلی کاملا کنترل شود، ذرات گرد‌وغبار وارد نشود و همچنین دستگاه NAS به آن متصل شود به سراغ سوییچ رکمونت بروید.

سوییچ دسکتاپ

البته توجه داشته باشید این سوئیچ ها با قابلیت های رده بالایی که دارند، بیشتر مناسب شبکه های بزرگ و حرفه ای و تعداد کاربران زیاد است. پس چنانچه یک شرکت کوچک و کسب و کاری با تعداد کم و نهایت بیست نفر کارمند دارید از همان سوییچ دسکتاپ استفاده کنید این سوئیچ ها تنوع بیشتر و با تعداد متنوع تری پورت در بازار وجود دارند و می توانند هر نوع کمپانی را ساپورت کند.

سوییچ رکمونت نصب چندان ساده ای ندارد ولی در عوض استاندارد تر و محفوظ تر است چون داخل رک قرار میگیرد و کمتر در معرض خطر می باشد. در مقابل سوییچ دسکتاپ نصب و راه اندازی ساده تری دارد و مانند نمونه رکمونت احتیاجی به امکانات حرفه ای و سخت افزارهای رده بالا، خنک کننده ها و منابع تغذیه نخواهد داشت.

یک مورد مهم

اغلب سوئیچ های پیشرفته و حرفه ای را می توان به دو صورت دسکتاپ و رکمونت استفاده کرد. با افزودن چند گیره می توان سوییچ شبکه را در رک استفاده کرد و سوییچ رکمونت را به شکل دسکتاپ نصب کرد. پس دقت کنید سوییچ شبکه ای که خریداری می کنید امکان تبدیل شدن به مدل دیگر را دارد یا خیر.

قبل از خرید هر نوع سوییچ شبکه ای، نیاز ها و انتظارات خود را لیست کنید و از خواسته های خود یک جمع بندی داشته باشید تا راحت تر تصمیم بگیرید که کدام سوییچ شبکه برای شما مناسب تر است. پس کاملا دقیق بازار و موجودی آن را درنظر بگیرید گاهی سوییچ دسکتاپ مدنظرتان یافت نمی شود و مجبور به خرید نمونه رکمونت می شوید.

به طور کل دسکتاپی ها ارزان تر و متنوع تر با مدل های مدیریتی، غیر مدیریتی و هوشمند و در کل در دسترس تر هستند و برعکس رکمونتی ها گرانتر و کمیاب تر می باشند.

امتیاز 0 از 0 رای

نوشته های مشابه

‫4 نظرها

  1. بازتاب: 드라마 다시보기
  2. بازتاب: KIU
  3. بازتاب: kojic acid soap

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 9 =

دکمه بازگشت به بالا