پوشیدنی هافناوری

بررسی چندین قابلیت از Apple Watch

بررسی چندین قابلیت از Apple Watch

گوشی های اپل در کنار ساعت های مخصوص به خود جذابیت دو چندانی پیدا خواهند کرد. اگر شما نیز یکی از این ساعت ها را در اختیار دارید، این بخش را از دست ندهید. در این قسمت از طیف نیوز به چند مورد کاربردی از Apple Watch پرداخته ایم که شما را با قابلیت های متنوع آن آشنا خواهد ساخت. در ادامه با ما همراه باشید… .

در لینک زیر می توانید بدانید که:
چرا ساعت apple را وارونه می‌بندند؟

کاربرد دکمه چرخان

Apple Watch

شاید کاربرد دکمه دیجیتال کراون را می دانید اما اگه می خواهید یک کاربرد جدید از دکمه چرخان را یاد بگیرید باید بگوییم کافیست این دکمه را بچرخانید تا از تقویم اپل استفاده کنید. برای این منظور به setting رفته و سپس گزینه ی time travel را انتخاب کنید. برای برگشت به تایم و تاریخ الان نیز همین دکمه را فشار دهید.

تغییر موقعیت پاسخگویی

اگر تماس تلفنی با شما برقرار شد و بنا به هر دلیلی تصمیم داشتید پاسخگویی را از Apple Watch به گوشی انتقال دهید. دکمه دیجیتال کراون را در همان هنگام زنگ خوردن بچرخانید تا Answer فعال شود. با انتخاب این گزینه و یا انتخاب گزینه ی رنگ Touch to return to call روی صفحه گوشی تلفن تماس را منتقل کنید.

دست چپی ها بخوانند

اگر موقعیت کنونی Apple Watch شما سخت است. به تنطیمات ساعت و منوی general رجوع کنید. حالا می توانید با انتخاب Watch Orientation تعیین کنید ساعت را روی کدام دستتان میبندید. در حالت عادی دکمه دیجیتال کراون سمت راست است که با این تغییر موقعیت برای چپ دست ها سمت چپ منتقل خواهد بود.

اگه همیشه دیر میشود

اگر شما یک کارمند نه چندان آن تایمی هستید و یا اگر دیر سرکلاس حاضر می شوید تنها کافیست کمی سر خودتان شیره بمالید!
شما در Apple Watch می توانید یک تایم قلابی درست کنید. درحالی که تمام تنظیمات دیگر بر اساس تایم اصلی پیش برود.
پس اگر می خواهید با دیدن ساعت فکر کنید که دیر شده و زودتر بجنبید، به تنظیمات اپل واچ بروید.
گزینه Time و سپس +۰ min را انتخاب کنید.
با چرخاندن دیجیتال کراون معین کنید چه تایمی را میخواهید جلو بیفتید. در نهايت با انتخاب set همه چیز تأیید و تنظیم خواهد شد.

موقعیت مکانی

اگر میخواهید موقعیت مکانی خود را برای دوستتان مشخص کنید تا وی نیز در آن مکان حاضر شود برای او یک لوکیشن ارسال کنید. برای این منظور برنامه Messages را باز کنید و علامت قلب را انتخاب کنید و آنرا نگهدارید. حالا با انتخاب Send Location موقعیتتان را برای دوستتان مسیج کنید.

از روی صفحه عکس بگیرید

برای تهیه یک سکرین شات کافیست دو دکمه ی دیجیتال کراون و دکمه ی پابینی آن را بفشارید. برای فعال یا غیرفعال کردن این قابلیت به قسمت جنرال در My Watch بروید، صفحه را پایین کشیده تا به Enable Screenshot دسترسی پیدا کنید.

دیگر نگران گم شدن آیفون تان نباشید

بارها و بارها برای همه ما پیش آمده است که درست در ثانیه آخر وقتی همه چیز برای رفتن به یک مهمانی یا قرار مهم آماده است، گوشی تلفنمان را گم کرده ایم. اما اگر یک Apple Watch داشته باشید و آن هم مانند آیفن به یک شبکه یا bluetooth وصل باشد به راحتی می توانید گوشی را پیدا کنید. در بخش Control Center گزینه ی پینگ آیفون را انتخاب کنید. اگر این گزینه را انتخاب کنید و بفشارید میتوانید یک صدای موج را از گوشی گم شده تان بشنوید، حتی اگر تنظیمات صدای زنگ روی سایلنت باشد.

حذف آلارم ها

Apple Watch

اگر چندین پیام آلارم بر صفحه Apple Watch شما انباشه شده می توانید با فشردن Force Touch ‌به گزینه ی ضربدر دسترسی پیدا کنید و با انتخاب آن کل هشدارها را حذف کنید. اگر تنها یک هشدار مدنظر تان است صفحه را پایین کشیده، روی صفحه از راست به چپ بکشید تا همان یک پیام آلارم حذف شود.

اگر به پیاده روی می روید حواستان به شارژ باطری باشد

سنسور حساس به نبض شما در همه حال فعال است. اما در حالات پیاده روی یا مسابقات این ضربان به حداکثر می رسد و مصرف باطری را هم بالا میبرد. کافیست به My Watch و سپس General بروید. گزینه ی Workout Power Saving Mode را انتخاب کنید.

صرفه جویی در زمان

Apple Watch

اگر فکر میکنید کارهای زیادی با ساعت اپلتان دارید، و مدام باید بین نرم افزارهای Apple Watch در تردد باشید می توانید یک راه ساده تر را امتحان کنید. ساعت صفحه ی کوچکی دارد و این انتخاب اپلیکیشن های متعدد می تواند زمانگیر یا اذیت کننده باشد. برای دسترسی سریع و آسان به آخرین برنامه هایی که از آنها استفاده کرده اید کافیست دکمه دیجیتال کراون را دو مرتبه بزنید تا برنامه ها ظاهر شوند.

بزرگنمایی

Apple Watch

طبیعتا صفحه Apple Watch بسیار کوچکتر از گوشی تلفن است. اگر نیاز به بزرگنمایی یا احیانا کوچک کردن متنی دارید به بخش My Watch بروید. در این قسمت ما با گزینه ی Brightness & Text Size کار داریم. با حرکت به سمت راست سایز نوشته ها بزرگ و با حرکت به چپ کوچک می شوند. در صورتی که متن کلی ساعتتان را میخواهید تغییر اندازه دهید.همان گزینه را این بار از بخش setting انتخاب کنید.
و پس از انتخاب گزینه ی Text Size دکمه ی دیجیتال کراون را برای تغییر سایز فونت بچرخانید. همچنین شما کاربران طیف نیوز در همین بخش می توانید متن دلخواهتان را نیز Bold یا پر رنگ کنید.

امتیاز 5 از 1 رای

نوشته های مشابه

‫80 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا