پوشیدنی هافناوری

چرا apple watch را وارونه می‌بندند؟

به چه علت ساعت apple را وارونه می‌بندند؟

موضوع جالبیست. اپل باز هم میخواهد خاص تر باشد. شاید دقت کرده اید که ساعت apple در دست کاربران متفاوت جلوه می کند. علت چیست؟ به نظر شما می شود یک ساعت را برعکس بست؟ در مورد اپل نه تنها این امکان وجود دارد بلکه بهتر هم هست. در ادامه به چند علت اثبات این مطلب در طیف نیوز خواهیم پرداخت… . با ما همراه باشید.

بررسی چندین قابلیت از Apple Watch در طیف نیوز

قبل از هر چیزی باید بگوییم مقصود ما از وارونه یا برعکس بستن ساعت apple چیست؟

قطعا منظورمان این نیست که صفحه نمایش را با سطح پوستتان تماس دهید و گشت ساعت را روبه بیرون بگذارید! ساعت به طور معمول دکمه ی تنظیمات ساعت رو به سمت انگشتان است اما در مورد اپل واچ این موضوع متفاوت است درست مثل عکس زیر.

 ساعت apple

برای اینکار دلایل متنوعی وجود دارد که ما در این بخش از طیف نیوز آن ها را بررسی خواهیم کرد. این مطالب تجربیات فردی شخصی است که این دلایل را عنوان کرده است.

استفاده راحت تر از شست

 ساعت apple

اگر دکمه ها در ساعت apple در سمت مخالف با ساعت های معمولی قرار بگیرند راحتتر می توان از انگشت شست برای استفاده از نوار پیمایش کمک گرفت. حتما تجربه کرده اید که با انگشت اشاره استفاده از سکرول دشوار است. انگشت شست برای استفاده از تاچ معمولی نیز راحتتر از سایر انگشتان است.

یک دلیل دیگر

 ساعت apple

در حالت عادی برای استفاده از صفحه نمایش از انگشت شست استفاده می شود. طبیعیست که به طور مرتب همزمان با تاچ نمایشگر نیاز است که از دکمه های تنظیمات نیز استفاده شود. پس تغییر مرتب انگشتان برای استفاده از ساعت کار چندان جالبی نخواهد بود. با برعکس بستن این ساعت می توانیم کار را راحت تر کنیم. و با انگشت شست هم با صفحه نمایش کار کنیم و هم دکمه ها را بفشاریم.

کیفیت صدا در برقراری تماس های تلفنی

همان طور که می دانید با ساعت apple می توانید تماس های تلفنی تان را به راحتی برقرار کنید. اما با جه کیفیتی؟ کیفیت بستگی به نحوه ی بستن ساعتتان دارد! اگر بخواهید ساعت را سمت دهانتان بگیرید و صحبت کنید قطعا میبایست میکروفن به دهان شما نزدیک تر باشد. پس چرا ساعت را وارونه نبندیم. میکروفن به طور معمول در سمت راست ساعت قرار دارد. با برعکس بستن ساعت به کیفیت صدای میکروفن کمک کرده اید.

تغییرات سیستم عامل اپل واچ

چندی پیش اپلی ها تنها برای مدیریت برخی از کارهای خود از ساعت apple استفاده می‌کردند. در واقع این گوشی بود که ساعت را کنترل می کرد. پس ابزار اصلی همان گوشی موبایل بود که ساعت را درکنار خود داشت. دانلود اپلیکیشن ها و بسیاری از تنظیمات و کارهای اصلی توسط گوشی انجام می گرفت و اعمال فرعی را می توانستیم با ساعت کنترل کنیم.

سیستم عامل جدید WatchOS

اما با روی کار آمدن سیستم عامل جدید WatchOS و آپدیت جدید سری ششم آن، ساعت اپل می تواند استقلال پیدا کند و خود به تنهایی یک گجت تمام و کمال باشد. از این پس می توان بیش از پیش با کمک نمایشگر اپل واچ کلیک کرد و استفاده های بیشتری از ساعت داشت. برای انجام تنظیمات اگر ساعت را به دست چپتان می بندید، پس از ورود به برنامه های ساعت و سپس قسمت General گزینه ی جهت گیری را انتخاب کنید. حالا کافیست، تاج دیجیتال سمت چپ را انتخاب نمایید تا از امکانات ساعت apple خود استفاده کنید.

بند ساعت

درصورتی که تمایل دارید بند ساعتتان را برعکس کنید، ابتدا دکمه پشت ساعت را بزنید، بند را دربیاورید و بچرخانید و دوباره به ساعت وصل کنید.

امتیاز 0 از 0 رای

نوشته های مشابه

‫7 نظرها

  1. بازتاب: ลวดสลิง

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 3 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا