نرم افزار و اپلیکیشن

ویدئوهای لایو اینستاگرام در نسخه دسکتاپ قابل مشاهده خواهند شد

ویدئوهای لایو اینستاگرام در نسخه دسکتاپ قابل مشاهده خواهند شد

شبکه اجتماعی Instagram اخیرا اقدامات زیادی جهت ارتقای عملکرد نسخه تحت و افزایش امکانات آن انجام داده است. آنچه در این بخش بررسی می شود قابلیت مشاهده ویدئو های لایو اینستاگرام است که به تازگی به نسخه دسکتاپ اضافه شده است. با طیف نیوز همراه باشید… .

Live Video

یکی از پرطرفدار ترین و محبوب ترین قابلیت ها میان مردم جهان به اشتراک گذاری و پخش زنده ویدئو ها است. لایو اینستاگرام قابلیتی بود که در گوشی های هوشمند به راحتی قابل مشاهده بود اما برای نسخه دسکتاپ این قابلیت وجود نداشت. درست چند روز بعد از به روز رسانی Instagram جهت برقراری امکان ارسال پیام در بخش دایرکت، پخش زنده ویدئو در نسخه تحت وب نیز امکان پذیر شد. پس دیگر احتیاجی نیست برای دیدن لایو اینستاگرام به گوشی مراجعه کنید.

اعتبار خبر

جالب است بدانید خبر امکان مشاهده ویدئو های لایو اینستاگرام در نسخه دسکتاپ در هیچ اطلاعیه رسمی توسط Instagram منتشر نشده است. کاربران خود هنگام استفاده از نسخه تحت وب متوجه پخش زنده ویدئوها شده اند. با توجه به این موضوع تصور می شود این قابلیت هنوز به صورت همگانی منتشر نشده است و تنها برای برخی کاربران به صورت آزمایشی در دسترس قرار داده شده است. در هر صورت باید کمی شکیبا بود تا خبر همگانی شدن لایو اینستاگرام به مرور زمان منتشر شود.

مزیت ها و بررسی بیشتر قابلیت لایو ویدئو

مشاهده لایو اینستاگرام در نسخه دسکتاپ بسیار جذاب تر از پخش زنده ویدئو در گوشی است. چرا که در نسخه موبایلی تمام کامنت ها هنگام پخش ویدئو روی فیلم به نمایش گذاشته می شوند در حالی که در صفحه نمایش بزرگتر رایانه ها در نسخه تحت وب این نظرات زیر ویدئو ها به نمایش گذاشته می شوند. البته همانطور که گفته شد هنوز این قابلیت همگانی نشده است.

کاربران نسخه تحت وب همچنان نمی توانند پست یا استوری جدید روی پروفایل خود منتشر کنند. این موضوع این نکته را مشخص می کند که Instagram همچنان بر استفاده از این شبکه اجتماعی با گوشی های موبایل تأکید دارد.

نسخه موبایلی Instagram در ابتدا با هدف جمع آوری عکس ها در یک مجموعه کامل معرفی شد اما پس از استقبال بسیار زیاد مخاطبان بر قابلیت های آن افزوده شد، تا اینکه پس از مدت ها طرفداران و کاربران بسیار زیادی هر روز به این شبکه اجتماعی رجوع می کنند.

نسخه تحت وب اینستاگرام نیز برای بار اول در سال 2012 منتشر شد. در ابتدا تنها می توانستیم به قسمت اصلی و پروفایل ها در این شبکه اجتماعی دسترسی داشته باشیم اما به مرور زمان، نسخه دسکتاپ نیز به قابلیت های بیشتری از جمله امکان سرچ از طریق هشتک، امکان نمایش استوری، مجهز شد.

امتیاز 0 از 0 رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج − 5 =

دکمه بازگشت به بالا