اینترنت و اشیاءفناوری

اینترنت اشیا چه کارکردهایی در صنعت کشاورزی دارد

اینترنت اشیا چه کارکردهایی در صنعت کشاورزی دارد

کشاورزی نیز مانند تمام صنایع و علوم دیگر فناوری ها و تکنولوژی هایی دارد که در این بخش قصد داریم به کاربردهای اینترنت اشیا در فناوری های صنعت کشاورزی بپردازیم. با طیف نیوز همراه باشید… .

اینترنت اشیا کمک می کند تا فعالیت ها از جمله موارد ذکر شده در زیر، در کشاورزی کنترل و مدیریت شوند.

اینترنت اشیا

تعديل، مدیریت و کنترل وضعیت آبرسانی

مهمترین امر در کشاورزی آب رسانی می باشد که کم آبی و حتی آبیاری های اضافی می تواند موجب دردسر و تلفات شود. iot در این شاخه با کمک امکانات و خدماتی همچون سرویس نقشه وب و نظارت بر سنسور ها یا همان اس او اس راه هایی جهت رفع مشکلات آب رسانی را ارائه می دهد. به این صورت که نیاز های گیاهان آن منطقه را کاملا ارزیابی و شناسایی میکند و پس از آن با حداقل منابع آبی مخصوصا در مناطق خشک و گرمسیر و روش های بهینه اقدام به بهترین بهره وری از محصولات می کند.

پیش بینی صحیح و دقیق شرایط محیطی

در صنعت کشاورزی آنچه بیش از همه اهمیت دارد شناخت دقیق شرایط جوی و برنامه ریزی صحیح جهت تولید محصولات و بهره وری از آن ها در وضعیت آب و هوایی مناسب است. به طور کل دقت در این رشته است که می تواند کارساز واقع شود. دقت در ارتباطات به موقع اطلاعات و بررسی شرایط خاک، برآورد هزینه ها و بررسی نیروهای خدماتی همگی می تواند با کمک اینترنت اشیا به بهترین نحو سازماندهی شود.

مدیریت وضعیت آفات و محصولات

تلاش ها و سخت کوشی های کشاورزان در بسیاری مواقع با وجود آفات از بین رفته و تمام زحماتشان نابود می شود. در چنین شرایطی iot می تواند شرایط زیست محیطی و رشد گیاهان را با نظارت و بررسی به تعادل برساند. داده های مورد نیاز برای مدیریت و کنترل آفات توسط سنسور ها یا حسگر های کنترل آفات در کشاورزی به دست می آیند. اینترنت اشیا اینگونه می تواند آسیب ها و مضرات ناشی از حملات آفات را در مقایس وسیعی از زمین های زراعی به حداقل برساند.

اینترنت اشیاء با انجام مراحل زیر به کنترل و مدیریت مشکلات ناشی از آفات می پردازد.
نظارت-بازرسی-شناسایی و پیگیری انجام مراحل

توجه داشته باشید که iot کشاورزی تنها برای تولید محصولات تغذیه ای سالم و مطلوب و با کیفیت مطابق با استانداردها فعالیت ندارد بلکه در زمینه های مختلف مثل ذخیره محصولات و نگهداری آن ها و دمای محیطی که محصولات در آن نگهداری می شوند و حتی حمل و نقل و ساعات جابه جایی آنها نیز نظارت و مدیریت دارد.

جالب است بدانید اینترنت اشیا در زمینه سلامت دام ها نیز دستی در فعالیت دارد. تگ هایی که بر گوش دام ها آویزان هستند با اینترنت اشیاء کشاورزی نظارت می شود و بیماری های تنفسی و اختلالات دیگر موجود در آنها شناسایی می گردد. هرگونه مشکل و یا بیماری به سرعت به اطلاع مدیران و سرپرستان می رسد و از گسترش و سرایت بیماری به سایر حیوانات جلوگیری می شود.

آینده ی اینترنت اشیا کشاورزی چگونه خواهد بود؟

طبق پیش بینی ها و ارزیابی هایی که انجام شده است تا 30 سال آینده تولیدات صنایع غذایی زراعی تا هفتاد درصد پیشرفت خواهد شد.

امتیاز 5 از 1 رای

نوشته های مشابه

‫4 نظرها

  1. بازتاب: 호두코믹스
  2. بازتاب: undress app

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا