آموزشآموزش کامپیوترحافظه

روش نصب حافظه SSD بر روی لپ تاپ

آموزش نصب هارد اس اس دی بر روی لپ تاپ

آموزش روش نصب حافظه SSD بر روی لپ تاپ

اگر سرعت لپ تاپ شما برای بوت شدن پایین است، تنها راه حل برای بر طرف کردن این مشکل استفاده از هارد درایو SSD است. در این مقاله به آموزش روش نصب حافظه SSD بر روی لپ تاپ خواهیم پرداخت و در انتهای مطلب نیز ویدئویی از نحوه نصب آن قرار می دهیم. با طیف نیوز همراه باشید… .

روش نصب هارد اس اس دی

برای نصب حافظه SSD بر روی لپ تاپ ، می توان از دو روش استفاده کرد: یکی به صورت جایگزین کردن به جای هارد درایو قبلی و روش دیگر اضافه کردن آن به لپ تاپ به عنوان هارد درایو دوم.

روش اول

در این روش قبل از انجام هر کاری، لپ تاپ خود را خاموش کرده و باتری آن را جدا کنید. حالا با یک پیچ گوشتی، پیچ های قاب پشتی لپ تاپ را باز کنید و هارد درایو موجود در لپ تاپ را نیز باز کرده و آن را خارج کنید. حالا هارد درایو SSD را به آن قرار داده و در سر جایش، آن را محکم کنید. مجددا قاب پشتی لپ تاپ را ببندید و در نهایت شروع به نصب مجدد ویندوز و داریوها بر روی لپ تاپ کنید. از این پس و با وجود حافظه SSD ، شاهد سرعت بالاتر لپ تاپ خواهید بود.

روش دوم

در این روش و با استفاده از قطعه HDD Caddy می توانید هم هارد موجود بر روی لپ تاپ را به عنوان محل ذخیره اطلاعات داشته باشید و هم حافظه SSD به عنوان حافظه جدید و برای ارتقای سرعت لپ تاپ به آن اضافه کنید. در واقع هارد دیسک روی لپ تاپ را به HDD Caddy منتقل کرده و آن را به جای درایو نوری بر روی لپ تاپ نصب می کنید و حافظه جدید را نیز در محل اصلی آن قرار می دهید. برای انجام این کار، روش های زیر را دنبال کنید:

قدم اول

در اولین قدم یک HDD Caddy تهیه کنید. حالا لپ تاپ خود را باز کرده و هارد موجود بر روی آن را خارج کرده و در داخل HDD Caddy تعبیه کنید. در این قطعه می توان از حافظه های 2.5 اینچی ساتا یا اس اس دی نیز استفاده کرد.

قدم دوم

حالا می توان حافظه SSD را در محل هارد قبلی قرار داد. در ادامه هارد درایو تعبیه شده در قطعه Caddy را از طریق چهار پیچ قرار گرفته در زیر آن، محکم کنید تا سر جایش ثابت شود.

قدم سوم

نوبت آن است تا کاور رویی Caddy را با استفاده از پیچ های آن ببندید.

قدم چهارم

در این مرحله درایو نوری لپ تاپ را به منظور جایگذاری قطعه Caddy به جای آن، را باز کنید. برای انجام این کار نیاز است تا پیچ های اتصال دهنده درایو نوری را که در پشت لپ تاپ قرار دارند، باز کنید. بعد از این کار می توان به راحتی این قطعه را خارج کرد و در صورت مواجه شدن با مشکل خارج کردن آن، از لبه کارت بانکی برای شل کردن آن استفاده کنید.

قدم پنجم

در بخش پشتی بیشتر درایوهای نوری یک براکت کوچک وجود دارد که می توان را باز کرد و به انتهای HDD Caddy متصل کرد.

قدم ششم

حالا قطعه Caddy را به همراه حافظه قرار گرفته درونش را به داخل محفظه هارد درایو منتقل کنید و در آخر نیز پیچ های آن را ببندید. نصب حافظه SSD و همچنین هارد موجود در لپ تاپ انجام شد و می توان از این دو هارد بهره برد.

 

امتیاز 0 از 0 رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا