اینترنت و شبکهفناوری

کابل شبکه 10 متری؛ مناسب کسانی که به اندازه اهمیت می‌دهند.

معرفی انواع کابل شبکه 10 متری

آیا اندازه مهم است؟

احتمالاً شما هم از این که مدام باید تلاش کنید تا سیم کوتاه کابل شبکۀ محل کارتان را به پشت کیس برسانید خسته شده‌اید و یا شاید هم زمانی که خواسته‌‌اید با دوستانتان در خوابگاه بازی آنلاین کنید، اندازۀ کابل کوچک بوده و شما هم به قصد پیدا کردن راه‌حل، دربارۀ اندازه‌های مختلف کابل شبکه جست‌وجو کرده‌اید و به این نتیجه رسیده‌اید که راه‌حل شما فقط یک چیز است:‌ «کابل شبکه 10 متری». آیا واقعاً اندازۀ کابل شبکه بر تجربۀ شما از شبکۀ اینترنت اثر می‌گذارد؟ انواع آن کدام است و چه قیمتی دارند؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا بهتر متوجه شوید که تا چه اندازه طول کابل شبکه مهم است.

کابل شبکه 10 متری و انواع آن

قبل از هر چیز باید با کابل شبکه آشنا شویم: کابل اترنت یا کابل شبکه، کابلی است که کامپیوتر، لپ‌تاپ، کنسول بازی یا دستگاه‌های دیگر را به روتر شبکه متصل می‌کند. این نوع اتصال نسبت به اتصال از طریق Wi-Fi از مزیت‌هایی برخوردار است که از جملۀ آن‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد: امنیت و سرعت بیش‌تر، اختلال کم‌تر.

کابل‌های شبکه انواع مختلفی دارند که هر کدام آن‌ها ویژگی مختص به خود را دارد. یکی از ویژگی‌های هر کابل اندازه یا طول آن است. اندازۀ کابل بر موارد مختلفی نظیر کیفیت سیگنال، سرعت انتقال داده‌ها، نویز و.. اثر می‌گذارد. همان‌طور که در ابتدای مقاله هم گفتیم، احتمالاً برای خود شما هم پیش آمده است که از طول کابل شبکه‌‌تان ناراضی باشید و قصد تعویض آن را داشته باشید. با استفاده از یک کابل شبکه 10 متری می‌توانید به سادگی در خانه یا اداره بین فواصل مختلف اتصال برقرار کنید و ترسی از طول کابل شبکۀ خود نداشته باشید، زیرا کابل لن 10 متری نیاز شما را برطرف می‌کند و از اتصالی باکیفیت لذت خواهید برد.

کابل لن 10 متری هم به مانند سایر کابل‌های شبکه، استانداردهای صنعتی مختلفی دارند که از جملۀ آن‌ها می‌توان به کابل شبکه CAT6 و کابل شبکه CAT7 اشاره کرد.

1. کابل شبکه CAT6

کابل شبکه CAT6 پهنای باند بالاتری نسبت به کابل‌هایی با استانداردهای قدیمی‌تر دارد. کابل‌‌های CAT6 دارای محافظ یا شیلد هستند که از فویل یا بافت ساخته شده‌اند. شیلد از زوج‌های به‌هم‌تابیدۀ داخل کابل شبکه مراقبت می‌کند و از تداخل در ارتباط جلوگیری می‌کند. حداکثر سرعت انتقال کابل‌‌های CAT6 تا 10 گیگابیت بر ثانیه است.

2. کابل شبکه CAT7

کابل‌های CAT7 نیز به مانند کابل‌‌های CAT6 از شیلد بهره می‌برند. کابل‌های CAT7 با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین پهنای باند بالاتر و حداکثر سرعت انتقال بسیار بیشتری نسبت به کابل‌های CAT6 دارند. حداکثر سرعت انتقال کابل‌‌های CAT7 تا 100 گیگابیت بر ثانیه می‌رسد که این امر آن‌ها را به یکی از بهترین کابل‌های شبکه بدل می‌سازد.

کابل شبکه 10 متری

قیمت کابل شبکه 10 متری

قیمت کابل شبکه با توجه به خصیصه‌های مختلفی تعیین می‌شود اما فراموش نکنید که هرچه پول بیش‌تری بدهید، آش بیش‌تری می‌خورید. استاندارد کابل شبکه بر قیمت کابل لن 10 متری تأثیر زیادی دارد، به عنوان مثال قیمت کابل شبکه 10 متری با استاندارد CAT7 از قیمت کابل شبکه CAT6 آن بیش‌تر است.

سخن آخر

در این مقاله از اهمیت اندازه و طول کابل شبکه 10 متری گفتیم و با چند استاندارد کابل لن آشنا شدیم. برای انتخاب یک کابل مناسب، شما ابتدا باید سرعت اینترنت محل کار یا خانه‌تان را بسنجید –این کار را می‌توانید به سادگی و با استفاده از سایت speedtest.net انجام دهید و بعد بر اساس نیازتان می‌توانید انواع کابل شبکه را از فروشگاه طیف‌سنتر با مناسب‌ترین قیمت‌ها و بالاترین کیفیت خریداری کنید.

امتیاز 5 از 1 رای

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا