آموزش

همه چیز درباره اینستاگرام (بخش دوم ترفندها و قابلیت ها)

نکات و ترفند های شبکه اجتماعی اینستاگرام

همه چیز درباره اینستاگرام (بخش دوم ترفندها و قابلیت ها)

اینستاگرام دیگر تنها یک اپلیکیشن سرگرم کننده برای جوانان و یا مورد علاقه سلبریتی ها نیست، این برنامه حالا دیگر به یک شبکه اجتماعی حرفه ای و حتی یک منبع کسب درآمد تبدیل شده است. در ادامه به چند ترفند و قابلیت برای مبتدیان و حتی برای استفاده حرفه ای تر خواهیم پرداخت. با طیف نیوز همراه باشید… .

پیش از شروع مطالعه و اعمال ترفندهای این بخش، جدیدترین نسخه اینستاگرام را نصب کنید.

رجوع به بخش اول و بخش سوم

8. حذف تاریخچه سرچ و جست و جو

هر شخصی حق دارد بتواند تاریخچه کلمات و عباراتی که تابحال در دنیای مجازی در کامپیوتر یا لپتاپ خود سرچ کرده است را پاک کند. در اینستاگرام نیز همین قاعده پابرجاست و این امکان وجود دارد.
برای این منظور ابتدا به بخش پروفایل خود در این شبکه اجتماعی رفته و گزینه Option با علامت چرخ دنده برای گوشی های اپل و علامت سه نقطه برای گوشی های اندرویدی را انتخاب کنید. در قسمت پایین صفحه گزینه Clear Search History را انتخاب کرده و و وقتی پیامی را مشاهده کردید گزینه Yes Im Sure را انتخاب نمایید.

اینستاگرام

9. عکس هایتان را ویرایش کنید

چنانچه از فیلترهای ویرایش عکس در اینستاگرام خوشتان آمده اما نمیخواهید پس از استفاده از آنها و ویرایش عکس ها، آنها را پست کنید و برای مخاطبان به اشتراک بگذارید، کافیست ویرایش را انجام داده و عکس را وقتی که گوشی شما روی حالت پرواز است منتشر کنید.
اول گزینه Save Original Photos را فعال کنید.

اینستاگرام
حالا گوشی را در حالت ایرپلین بگذارید و تمام مراحل ارسال عکس به اینستاگرام را انجام دهید و در انتها گزینه Share را برای به اشتراک گذاری انتخاب کنید. با پیام خطا روبرو می شوید چون به اینترنت وصل نیستید و هدف ما هم همین بود. اما عکس ویرایش شده در گالری ذخیره می ماند.

10. مخفی سازی عکس هایی که شما را به آنها تگ کرده اند

در این شبکه اجتماعی عکس هایی که شما را بدانها تگ کرده اند با ورود به آیکن آدمک در قسمت پروفایل شما در حالت پیشفرض قابل مشاهده اند.


برای مخفی کردن آنها می توانید، آیکن سه نقطه در قسمت بالای صفحه را انتخاب کنید و روی گزبنه Hide Photos کلیک کنید. هر پستی که میخواهید پنهان شود را انتخاب کنید و روی گزینه Hide Photo کلیک کنید. پیامی را مشاهده خواهید کرد که در این پیام گزینه Hide From Profile را فعال کنید تا عکس از صفحه پروفایلتان پنهان سازی شود.

11. نگاهی بر پست های ارسال شده در یک منطقه خاص

یکی از قابلیت های جذاب اینستاگرام این است که شما عکس های پست شده ای که در نزدیکی شما و یا در یک منطقه خاص گرفته شده اند را مشاهده کنید. به منظور سرچ یک مکان خاص روی آیکن ذره بین در قسمت پایین صفحه کلیک کنید و وارد صفحه سرچ ها شوید. با کلیک روی نوار جست و جو ی بالای صفحه چهار گزینه یا تب را مشاهده خواهید کرد. گزینه Placees را برای وارد کردن نام مکان مدنظرتان انتخاب کنید. حالا گزینه Search را بزنید تا همه پست های جدید در آن منطقه را مشاهده کنید.

اینستاگرام

اگر می خواهید پست های ارسال شده در اطرافتان را ببینید

در شبکه اجتماعی اینستاگرام همان مراحل بالا را طی کنید وقتی به تب Places رسیدید روی نوار جست و جو کلیک کنید و گزینه Near Current Location را انتخاب کنید.


در میان گزینه های موجود تگ جغرافیایی که مدنظرتان است را انتخاب کنید تا پست های آن منطقه را ببینید.

12. پست اینستاگرامی خود را به پینترست متصل کنید

به غیر فیسبوک که صاحب اینستاگرام است، این شبکه اجتماعی امکان ارتباطات و یکپارچه سازی با دیگر شبکه های اجتماعی را ندارد. ولی در روشی که در این بخش از طیف نیوز بررسی خواهیم کرد، خواهید دید که می توان آخرین استوری ها را به پینترست پیوند داد.

ابتدا یک پست را انتخاب کنید تا بتوانید آنرا به تنهایی و در صفحه کامل مشاهده کنید. حالا گزینه سه نقطه بالای صفحه در سمت راست را انتخاب و از منوی موجود گزینه Copy Share URL را انتخاب نمایید. با این کار لینک عکس در حافظه کلیپبورد کپی می شود.


حالا وارد آخرین نسخه از اپلیکیشن Pinterest شوید. در ابتدا از شما پرسیده می شود که تمایل دارید این عکس را از حافظه کیلپ برد ایجاد کنید یا خیر. چنانچه تمایل ندارید، برای افزودن یک پین جدید آیکن سمت راست و بالای صفحه را انتخاب کنید. در منو پیش رو لینک کپی شده را می توانید به یک پین جدید یا برد روی پروفایلتان بیفزایید.

13. مخفی سازی تبلیغات

در اینستاگرام معمولا تبلیغاتی را ناخواسته مشاهده می کنید که این شبکه اجتماعی تصور می کند مورد علاقه شماست. چنانچه پست هایی برایتان نمایش داده شد که مربوط به اسپانسرهاست و هیچ علاقه ای به آنها ندارید، روی علامت سه نقطه آن پست که بر چسب اسپانسر دارد کلیک کرده و گزینه Hide را انتخاب کنید.

14. عکس هایتان را تنها برای افراد خاص پست کنید.

در شبکه اجتماعی اینستاگرام شما مجبور نیستید عکسهایتان را برای عوام مردم به نمایش بگذارید. می توانید کاری کنید که فقط یک یا چند نفر پستتان را مشاهده کنند. برای این منظور ابتدا مثل سابق عکستان را آپلود و ویرایش کنید وقتی به قسمت Share رسیدید، بالای قسمتی که New Post را اعلام می کند تقه بزنید، حالا گزینه Direct Message را انتخاب کنید تا بتوانید آن دسته از کاربرانی را که می خواهید عکستان فقط برای آنها ارسال شود انتخاب کنید.

امتیاز 0 از 0 رای

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا