آموزش

همه چیز درباره اینستاگرام ( بخش سوم ترفندها و قابلیت ها )

نکات و ترفند های شبکه اجتماعی اینستاگرام

همه چیز درباره اینستاگرام ( بخش سوم ترفندها و قابلیت ها )

اینستاگرام دیگر تنها یک اپلیکیشن سرگرم کننده برای جوانان و یا مورد علاقه سلبریتی ها نیست، این برنامه حالا دیگر به یک شبکه اجتماعی حرفه ای و حتی یک منبع کسب درآمد تبدیل شده است. در ادامه به چند ترفند و قابلیت برای مبتدیان و حتی برای استفاده حرفه ای تر خواهیم پرداخت. با طیف نیوز همراه باشید… .

پیش از شروع مطالعه و اعمال ترفندهای این بخش، جدیدترین نسخه اینستاگرام را نصب کنید.

مراجعه به بخش اول و بخش دوم … .

15. بدون داشتن اکانت، کاربران را سرچ کنید

باوجود اینکه شبکه اجتماعی Instagram همیشه بر داشتن حساب کاربری کاربران تأکید داشته است و حساسیت به خرج می دهد  با این وجود شما می توانید برخی فعالیت ها مثل سرچ اشخاص، برند های مختلف و حیوانات خانگی را بدون داشتن اکانت، سرچ کنید. در ترفندهای اینستاگرام برای این منظور دو راهکار وجود دارد:

1. افزودن نام کاربری به انتهای آدرس URL

نام کاربری مدنظرتان را به انتهای آدرس www.instagram.com/ بیفزایید، به عنوان نمونه اگر می خواهید نام کاربری teyfcenter را سرچ کنید، در قسمت نوار آدرس www.instagram.com/teyfcenter را بنویسید تا به صفحه کاربر وارد شوید. در نوار جست و جو در سمت چپ با انتخاب گزینه Sign Up می توانید کاربرانی که در Instagram فعال هستند را سرچ کنید.

2. گوگل

یکی دیگر از ترفندهای اینستاگرام برای جست و جو بدون داشتن اکانت این است که در گوگل نامشان را سرچ کنید  برای این منظور در کادر جست و جوی گوگل site:instagram.com [name of user] را وارد کنید. به جای name of user ، نام مدنظرتان را وارد کنید تا اسم های مشابه با این نام را در شبکه اجتماعی Instagram پیدا کنید.

16. چند اکانت در یک دستگاه

یکی از ترفند های اینستاگرام که می توانید از استفاده آن لذت ببرید این این است که چند حساب کاربری مختلف را در یک گوشی فعال کنید. برای این منظور:

علامت چرخ دهنده یا آیکن یه نقطه که با توجه به برند دستگاه شما متفاوت است را انتخاب کنید و سپس وارد گزینه Options بشوید. در پایین فهرست پیش رو Add Account را انتخاب کنید. نام کاربری و کلمه عبور را وارد کنید و اکانت دوم خود را بسازید.

اگر قصد داشتید بین دو حساب کاربری خود در این شبکه اجتماعی جابه جا شوید وارد پروفایل خود شوید در نوار navigation، عکس پروفایلتان را نگاه دارید تا همه حسابهای متصل به این اکانت را مشاهده نمایید. علاوه بر از بخش options هم می توانید وارد اکانت دیگرتان شوید.

17. گروه بندی عکس های مورد علاقه

از دیگر ترفند های اینستاگرام می توان به گروه بندی عکس های مورد علاقه اشاره کرد، در این روش شما می توانید همه پست های بوکمارک شده تان را و یا هرکدام که مدنظرتان است را در یک دسته کنار یکدیگر مشاهده کنید.

ابتدا وارد پروفایل Instagram خود شوید، روی آیکن بوکمارک در سمت راست عکس ها کلیک کنید.

تب Collections را برای یک کالکشن جدید انتخاب کنید و سپس روی گزینه Create Collection کلیک نمایید. برای مثال تمام پست هایی که عکس غذا دارند و شما بوکمارک کرده اید را جمع آوری کنید.

اینستاگرام

گزینه done را برای انتخاب یک اسم برای این مجموعه انتخاب کنید، در اینجا برای مجموعه غذاها نام All Off The Food را انتخاب کرده ایم. حالا عکس های مدنظرتان را به این مجموعه بیفزایید. برای این منظور
روی آیکن بوکمارک زیر هر پستی که میخواهید به مجموعه اضافه کنید کلیک کنید.

حالا به روشی که گفته شد به صفحه عکس های ذخیره شده برگردید و پس از انتخاب عکس ها روی گزینه Add to Colection کلیک کنید تا عکس اضافه شود.

18. استوری ها را به مدت طولانی تری به نمایش بگذارید

اگر می خواهید پست های استوری شما بیش از یک ساعت به نمایش گذاشته شوند، از هایلایت کمک بگیرید. قابلیت Stories Highlights در شبکه اجتماعی Instagram کمک می کند همه استوری هایتان را در یک مکان روی صفحه پروفایل به نمایش بگذارید. این گزینه از همان قسمت New یا آیکون + زیر عکس پروفایتان قابل دسترسی می باشد. این گزینه را انتخاب و سپس استوری های قبلی تان را انتخاب کنید.


حالا یک اسم و یک عکس برای کاور انتخاب کنید. این مجموعه در استوری های اصلی شما در پروفایتان تثبیت می شوند. برای حذف نیز می توانید انگشتتان را استوری گذاشته و آن را پاک کنید.

19. تنظیمات را برای نمایش عکس های تگ شده تغییر دهید

در تنظیمات پیشفرض شبکه اجتماعی Instagram وقتی کاربری شما را تگ می کند، آن پست به صورت خودکار به پروفایلتان افزوده می شود. برای جلوگیری از این امر یکی دیگر از ترفندهای اینستاگرام را در طیف نیوز معرفی خواهیم کرد.

در پروفایتان روی آیکن آدمک پایین صفحه کلیک کنید تا به عکس هایی که به آنها تگ شده اید برسید. روی آیکن سه نقطه بالای صفحه تقه بزنید. Tagging Options و سپس از آن Add Manually را انتخاب کنید.

برای این کار وقتی تگ می شوید، برای افزوده شدن عکس به پروفایلتان، ابتدا باید روی آن تقه بزنید و پس از انتخاب نام کاربریتان گزینه Show on my profile را برای نمایش و برای پنهان سازی گزینه Hide from my profile را انتخاب کنید.

20. مرتب سازی فیلتر ها

اگر به طور مرتب وارد شبکه اجتماعی Instagram می شوید و زیاد از آن استفاده می کنید، می توانید سری به فیلترهای و. مرتب سازی دوباره آنها بزنید. برای این منظور یک پست جدید اضافه کنید و شروع به ادیت آن کنید. وقتی به قسمت فیلتر ها رسیدید به انتهای فیلتر ها درسمت راست بروید و گزینه manage را انتخاب کنید.

اینستاگرام

حالا در پنجره مدیریت فیلترها انگشتتان را روی سه خط طوسی کنار هر فیلتری که میخواهید جابجا کنید نگهدارید و به مکان مدنظرتان بکشید. چنانچه قصد پنهان سازیشان را دارید نیز تیک آنها را بردارید.

امتیاز 0 از 0 رای

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا