آموزشآموزش های صوتی تصویریسخت افزار

روش های ذخیره سازی تصاویر دوربین مداربسته

آموزش ذخیره سازی در سیستم تحت شبکه

روش های ذخیره سازی تصاویر دوربین مداربسته

ذخیره سازی تصاویر دوربین مداربسته در سیستم تحت شبکه عموما دو دستورالعمل و روش مختلف دارد که با نام های ویدئو سرور و NVR شناخته می شوند. در این بخش با هردو راهکار ذخیره سازی آشنا خواهید شد. با طیف نیوز همراه باشید… .

دستگاه‌ NVR چیست؟

NVR دستگاهی است که فعال در زمینه ذخیره سازی تصاویر دوربین مداربسته میباشد و دوربین های با تعداد 4، 8، 16، 25، 64، 32 را پشتیبانی می کند. این اعداد بدین معنا هستند که دستگاه NVR برای مثال 4 کاناله است و در نتیجه چهار دوربین روی آن قابل نصب هستند.
جهت ذخیره سازی تصاویر دوربین مداربسته روی NVR لازم است تا بصورت مجزا هارد دیسک ها روی این دستگاه نصب شوند. تعداد نصب هارد ها بستگی به تعداد دوربین ها و زمانی که می خواهید تصاویر را نگهدارید دارد. اما اگر از ویدئو سرور استفاده کنید دیگر نیازی به استفاده از ان وی آر نیست.

اتصال دستگاه NVR به شبکه محلی بسیار ساده است و با نصب برنامه های نرم افزاری مربوطه نیز قادر به مانیتورینگ تصاویر در شبکه خواهید بود و همه اینها یعنی جامعیت در پوشش دهی نیازهای سیستم تحت شبکه.
پس دستگاه NVR هم از لحاظ سیستم تحت شبکه کاربرد دارد و هم از نظر مانیتورینگ و طول زمان نگهداری ضبط.

ویدئو سرور چیست؟

همانطور که در بالا نیز اشاره شد ویدئو سرور نیز یک روش ذخیره تصاویر است که در واقع یک کامپیوتر متصل به شبکه محلی می باشد. ویدئو سرور همه تصاویر دوربین های آی پی وصل شده به شبکه را مدیریت می کند.
چنانچه پروژه های شما ثابت نیستند و هر چند وقت یکبار نیاز به تغییر و افزودن تعداد دوربین ها است با وجود ویدئو سرور برای ذخیره سازی تصاویر دوربین مدار بسته هیچ محدودیتی در تعداددوربین ها ندارید، برخلاف NVR که تعداد پورت مشخص دارد و حتی برای اضافه کردن یک پورت بیشتر باید یک دستگاه جدید خریداری کرد.

کدام یک را انتخاب کنم؟

بگذارید اینگونه بگوییم، اگر پروژه های شما بزرگ هستند و نیاز به نصب بیش از سی دوربین باشد حتما سیستم کامپیوتری ویدئو سرور بصرفه تر و کم هزینه تر خواهد بود.
در دستگاه های NVR برای پاسخ به نیاز های روتین و معمول نرم افزارهایی پیشفرض و کاربردی نصب شده اند در حالی که ویدئو سرور ها دارای برنامه‌های نرم افزاری پیشرفته تری هستند که مدیریت را ارتقا می بخشند و به دلخواه شما قابل نصب می باشند.
مورد دیگر چند وظیفه بودن ویدئو سرور ها می باشد در حالی که NVR تنها بابت ذخیره سازی تصاویر دوربین مداربسته کاربرد دارند.
نصب و راه اندازی NVR آسانتر است و نصب و را اندازی ویدئو سرورها احتیاج به تخصص در برپایی شبکه های کامپیوتری و اطلاعات مدیریتی دارد.

امتیاز 5 از 1 رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا