دیجیتال مارکتینگ

آشنایی با ابزار بازاریابی ایمیلی در دنیای دیجیتال مارکتینگ

آشنایی با ابزار بازاریابی ایمیلی در دنیای دیجیتال مارکتینگ

ما در این مقاله قصد داریم که به بررسی مفهوم بازاریابی ایمیلی یا Email Marketing بپردازیم و همچنین چند نمونه از روش های موثر در جذب مخاطب را به شما آموزش دهیم. با طیف نیوز همراه باشید… .

ایمیل مارکتینگ چیست؟

بازاریابی ایمیلی یا همان ایمیل مارکتینگ، یکی از ایزارهای مهم و کم هزینه در ارائه تبلیغات به مشتریان بالقوه می باشد. با توجه به نظرسنجی صورت گرفته توسط موسس لیتموس، از هر 38 گیرنده ایمیل یک نفر آن ها به مشتری تبدیل می شود. پس اگر بازاریابی ایمیلی به شکل درست اجرا شود، ما شاهد جذب مشتریان بالقوه خواهیم بود.

در ادامه به ارائه چند روش موثر در جذب مخاطبین بالقوه توسط ایمیل مارکتینگ خواهیم پرداخت.

روش های مهم در ایمیل مارکتینگ

با استفاده از بازاریابی ایمیلی ، شما می توانید خدمات و کالاهای خود را در بستر ارتباط ایمیلی، به مشتریان بالقوه و بالفعل خودتان ارائه دهید؛ نتیجه آنکه با یک هزینه پایین، شما به یک سود قابل توجهی دست خواهید یافت. برای دستیابی به این سود سرشار، روش های زیر را در کسب و کار خود به کار ببندید:

ارسال ایمیل شخصی سازی شده به افراد، اما بدون ذکر نام گیرنده

بازاریابی ایمیلیبرخی از کارشناسان حوزه دیجیتال مارکتینگ بر این باورند که، شخصی سازی ایمیل برای هر فرد بدان معناست که، از نام افراد در ایمیل ارسال شده استفاده شود؛ اجرای این عمل نه تنها باعث جذب مخاطب نمی شود، بلکه به دلیل داشتن اطلاعاتی از او، احتمالا فرد به شما بی اعتماد شود و همچنین موجب ناراحتی وی نیز شوید.

مهمترین نکته ای که باعث جذب مخاطب از طریق بازاریابی ایمیلی می شود، ارتباط گیری درست با فرد است. برای اینکه ارتباط گیری صحیحی با مخاطب داشته باشید، از موارد زیر در شخصی سازی ایمیل افراد استفاده کنید:

دست مخاطب را برای نوع ایمیلی که می خواهد از شما دریافت کند، باز بگذارید. این کار باعث می شود که، ایمیل های متفرقه برای فرد ارسال نشود و در نتیجه باعث افزایش باز شدن ایمیل ها، توسط شخص خواهید شد.

به فرد قابلیت مشخص کردن بازه زمانی دریافت ایمیل را بدهید تا مخاطب بداند که در هر دوره زمانی از شما چه تعداد ایمیل دریافت خواهد کرد.

چکیده صحبت های بالا این می شود که، به هیچ وجه از نام افراد در ایمیل استفاده نکنید و به جای آن از طریق ارتباط گیری و دادن یکسری از گزینه های هیجان انگیز و هدفمند، نام افراد را از آن ها دریافت کنید، حالا شما می توانید در ایمیل های بعدی خود، از نام فرد در بدنه ایمیل استفاده کنید.

ارسال ایمیل هیچ محدودیت زمانی ندارد

شما باید بدانید که شب یا روز هیچ اولویتی نسبت به یکدیگر ندارند و برای ارسال کردن ایمیل، ساعاتی از شبانه روز را مشخص نکنید. اما همانطور که در بالا اشاره شد، به مخاطب این امکان را بدهید تا بازه زمانی و تعداد دریافت ایمیل از شما را مشخص کند و شما در همین بازه به تعداد درخواست مخاطب، برای او ایمیل ارسال کنید.

نحوه تاثیر تیتر بر مخاطب

با توجه به بررسی ها انجام شده توسط Adestra، تعداد کارکتر استفاده در تیتر بر روی افزایش نرخ کلیک کردن افراد هیچ تاثیری ندارد، پس توجه به طولانی یا کوتاه بودن تیتر را کنار بگذارید.
تنها چیزی که باعث می شود مخاطب بروی یک ایمیل کلیک کنید، استفاده از تیترهای جذاب و چشمگیر می باشد که سبب جذب مخاطب خواهد شد.

استفاده از محتوای رایگان در Email Marketing

بازاریابی ایمیلیدر دنیای ما، همه افراد به دنبال دریافت مطالب و محتوای بدون هزینه هستند. پس با توجه به نوع فعالیت کسب و کار خود، به دنبال پیشنهادات رایگان باشید که آمار کلیک کردن ایمیل هایتان بالا برود. نتیجه آنکه هر کدام از این افراد، با گذشت زمان به یک مخاطب بالقوه برای شما تبدیل خواهند شد. پس یکی دیگر از روش های موثر Email Marketing ، تولید محتوای ارزشمند و رایگان برای افراد خواهد بود.

توجه به قالب موبایل ها

بازاریابی ایمیلیبا توجه به گستردگی استفاده از گوشی های هوشمند، بیشتر افراد ایمیل های خود را از طریق موبایل خود چک می کنند؛ پس حتما در زمان تولید محتوای ایمیلی خود به اندازه قالب، تصاویر و فونت آن هم توجه داشته باشید که در صورت باز شدن آن از طریق موبایل، مخاطب با یک محتوای بد فرم و زننده رو به رو نشود.

به دنبال استفاده حداکثری از لیست مخاطبین خود باشید

با توجه به بررسی ها صورت گرفته در حوزه بازاریابی ایمیلی ، تقریبا 2/3 مخاطبین بر روی ایمیل های ارسالی از طرف شما، کلیک نمی کنند. شما می توانید از طریق روش های زیر، در مخاطب حس کنجکاوی را تقویت کنید تا بر روی ایمیل ارسالی از طرف شما کلیک کنند. حتما در ایمیل های خود، از پیشنهادات شگفت انگیزی برای تحریک مخاطبی که بر روی ایمیل شما کلیک نمی کند، استفاده کنید. این روش باعث افزایش نرخ کلیک توسط مخاطبین می شود. یک بازنگری بر روی انتخاب تیتر ایمیل هایتان انجام دهید، چرا که احتمالا تیترهای شما آنچنان هیجانی را در مخاطب ایجاد نمی کند تا بر روی ایمیل شما کلیک کند. پس حتما از تیترهای متنوع و جذاب برای مخاطبین خود ارسال کنید.

ایجاد یک محتوا دو طرفه در Email Marketing

از دیگر روش های موثر در بازاریابی ایمیلی ، شما می توانید برای درگیر کردن مخاطب با خود، از محتواهای پرسش و پاسخی استفاده کنید. این کار به مخاطب حس قرار گیری در دنیا واقعی را می دهد، چرا که از طریق ایمیل ارسالی توسط شما شروع به پاسخ دادن به یکسری از سوالات موجود در ایمیل می کند. در صورتیکه جواب درستی به پرسش شما داد، او را در جریان بگذارید و اگر هم پاسخ اشتباه داد، او را برای رسیدن به پاسخ صحیح به سمت وبسایت خود هدایت کنید.

امتیاز 0 از 0 رای

نوشته های مشابه

‫6 نظرها

  1. بازتاب: jungalraja.in
  2. بازتاب: credit cards shop
  3. بازتاب: basics
  4. بازتاب: over here
  5. بازتاب: ทำนายฝัน

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا