آموزشگجت

چگونه می توان ارور write protect را دور زد؟!

چگونه می توان ارور write protect را دور زد؟!

اگر از فلش مموری استفاده میکنید شاید با ارور write protect مواجه شده باشید. نگران نباشید با کمک طیف نیوز می توانید ارور ها را دور بزنید. با ما همراه باشید….

ارور دوست نداشتنی write protect برای فلش مموری ها باعث می شود تا سیستم شما اطلاعات مورد نظرتان را دیگر در فلش رایت نمی کند. در این شرایط وقتی قصد دارید فایلی را وارد فلش کنید و در آن سیو کنید مثل قبل دیگر این امکان برای شما فراهم نخواهد بود چرا که با ارور write protect مواجه می شوید. اما اصلا نگران نباشید. برخی افراد در چنین شرایطی به علت عدم آگاهی کامل فلش خود را کنار میزنند و چون با رایت پروتکت مواجه شده اند تصور می کنند که دیگر فلش شان قابلیت استفاده ندارد.

در رابطه با برخی فلش ها میتوانید از راهکارهای زیر در طیف نیوز استفاده کنید:

1. با کمک Registry Editor

write protect

یک راه حل برای خلاص شدن از دام رایت پروتکت این است که شما می توانید ویندوزتان را رجیستری کنید.

ابتدا در گام اول وارد منوی Start شوید. در این قسمت Run را انتخاب و در کادر پیش رو کلمه ی Regedit را وارد کنید. پس از طی این مرحله مسیر تایپ شده در زیر را دنبال نمایید HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control

حالا کافیست در سمت راست صفحه بر روی Write Protect دوبار کلیک کنید. تا بتوانید عدد پیش رو در بخش Data Value را تغییر دهید. مشاهده میکنید که این عدد صفر است. حالا کافیست آنرا به یک تغییر دهید. در آخر پس از انجام یک Restart فلش خود را فرمت کنید.

2. با کمک دیسک پارت

write protect

همانطور که شاید شما نیز اطلاع دارید Diskpart یک نرم افزار است که به ویندوز این قابلیت را میدهد که هارد و رم جانبی را قسمت بندی و پارتیشن بندی کند. ابتدا فلش یا رم write protect شده را به سیستم وصل کنید. در این قسمت لازم است Command prompt را به شکل Run as Administrator اجرا کنید. حالا در خط فرمان دستور Diskpart را وارد کنید. همه مواردی که قابلیت ذخیره سازی دارند مانند فلش و هارد را با کوماند List disk لیست نمایید. حالا میبایست فلش یا هر وسیله ی رایت پروتکت شده خود را با دستور Select disk x برگزینید. در قسمت x عدد مرتبط با هارد یا فلش مورد نظرتان را وارد نمایید.

در این مرحله کوماند های زیر را تایپ نمایید

attributes disk clear readonly
clean
create partition primary
format fs=fat32
exit

راهکار سوم دور زدن write protect

راهکار سوم استفاده از نرم افزارهای گوناگون است که شاید به ذهن خودتان نیز رسیده باشد. در این بخش نرم افزار EaseUS partition را به منظور رفع مشکل رایت پروتکت معرفی می کنیم.

در پایان

اگر فلش شما به ارور  write protect گرفتار شد دیگر به آن اطمینان نکنید. هیچگاه اطلاعات اصلی و مهم خود را در چنین فلشی طولانی مدت ذخیره سازی نکنید. چرا که تضمینی برای عدم بازگشت این ارور وجود ندارد. پس قبل از خرید به ضمانت نامه و تاریخ انقضای فلش حتما توجه کنید تا از چنین مشکلاتی پیشگیری کنید.

امتیاز 2 از 1 رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا