آموزشآموزش کامپیوترسخت افزار

آموزش نصب فن کیس بر روی کیس کامپیوتر

نحوه نصب Cooling Fan روی سیستم کامپیوتری

آموزش نصب فن کیس بر روی کیس کامپیوتر

همانطور که می دانید، به دلیل حضور قطعات مختلف در درون کیس کامپیوتر دمای داخل آن به سبب فعالیت این قطعات بالا می رود. برای جلوگیری از افزایش دما سیستم کامپیوتری، اقدام به نصب کولینگ فن می کنند. در این مطلب قصد داریم تا آموزش نصب فن کیس بر روی کیس کامپیوتر را ارائه دهیم. با طیف نیوز همراه باشید… .

مراحل نصب Cooling Fan

قدم اول

قبل از هر کاری باید سیستم کامپیوتری را خاموش کرد و بعد کابل برق آن را از پریز بکشید.

قدم دوم

برای نصب فن کیس ، نیاز است تا به فضای داخلی کیس دسترسی داشت و برای این کار باید پنل جانبی آن را جدا کرد.

قدم سوم

به دنبال دریچه های تهویه هوای داخل Case برای نصب کولینگ فن بگردید. مکان های قرارگیری این دریچه های تهویه هوا در کیس های مختلف، متفاوت است.

قدم چهارم

کابل برق Fan را باید به مادربرد متصل کرد، در نتیجه محل نصب کابل بر روی مادربرد کامپیوترتان را پیدا کنید. قابل ذکر است که اگر قصد دارید چند Cooling Fan را در کیس نصب کنید، باید از آداپتور Molex استفاده کنید.

قدم پنجم

وظیفه یک کولینگفن این است تا هوای داخل کیس را خارج کند تا باعث کاهش دمای داخل کیس شود. پس باید در هنگام نصب فن کیس به فلشی که بر روی بدنه Fan تعبیه شده توجه کنید تا به درستی آن را بر روی کیس نصب کنید.

قدم ششم

اگر قصد دارید تا چند فن کیس بر روی سیستم کامپیوترتان نصب کنید، این فنها رو به گونه ای تعبیه کنید تا به طور مثال یکی هوای تازه به داخل کیس وارد کند وفن دیگر هوای محیط کیس را خارج کند.

قدم هفتم

بعد از نصب Cooling Fan ها، مجددا پنل جانبی کیس را با دقت نصب کنید. در صورت اتصال این فنها به مادربرد، می توانید توسط بایوس کارایی آن را بررسی کنید.
در ادامه می توانید ویدئو مربوط به نصب Fan را مشاهده کنید:

 

امتیاز 4.7 از 3 رای

نوشته های مشابه

‫3 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا