چاپگر و اسکنرسخت افزار

راهنمای خرید اسکنر کدام اسکنر را انتخاب کنم؟

راهنمای خرید اسکنر کدام اسکنر را انتخاب کنم؟

اگر به دنبال یک دستگاه پویشگر متناسب با نیازهای خود چه در منزل و چه در ادارات هستید و یا اگر دنبال به صرفه ترین و ارزانترین مدل ها یا درجه یک ترین ها هستید با خواندن این مقاله، دیگر کار دشواری پیش رو نخواهید داشت. درادامه راهنمای خرید اسکنر را بخوانید. با طیف نیوز همراه باشید… .

اسکنرها دستگاه های بسیار کاربردی در زمینه آرشیو اسناد و مدارک کاغذ، به شکل دیجیتالی می باشند. شاید یک پرینتر ام اف پی اسکن نیز انجام دهد اما همیشه یک اسکنر برای درخواست های بایگانی و تصویر برداری ها مورد نیاز است چرا که کیفیت عکس ها بسیار بهتر خواهد بود.

مدل های خانگی

اولین مورد که در این راهنمای خرید اسکنر بررسی می کنیم اسکن خانگی می باشد. برای جمع آوری و بایگانی عکس های خانوادگی و سروسامان دادن به آنها، یک پویشگر خانگی انتخاب مناسبی است. این اسکنرهای اختصاصی بسیار باکیفیت تر از پرینتر های چندکاره تصاویر را ارائه می دهند. علاوه بر این ها خیلی راحت با این دستگاه می توانید اسناد و مدارک و رسید های کاغذی که هر لحظه احتمال آسیب دیدگی دارند را به صورت دیجیتالی بایگانی کنید.

مدل های اداری

در این قسمت از راهنمای خرید اسکنر لزوم استفاره از مدل های اداری را بررسی خواهیم کرد. اگر شرکت یا دفتر کار پر از پرونده ها، دفاتر و کاغذهای بایگانی دارید باید بگوییم با دردسری بزرگی مواجه شده اید. این حجم از کاغذ علاوه بر جاگیر بودن مدام نیز به مکان و فضای مناسب با شرایط جوی و رطوبتی مناسب و به دور از هرگونه آسیب رسانندگی ها مثل حشرات موذی و غیره باشد. این اصلا شرایط مطلوبی در دوران پیشرفت تکنولوژی نیست. سیستم های بزرگ و شرکت ها حتما برای بایگانی اسناد و مدارک خود باید از پویشگر های مختص ادارات تا این بایگانی پرحجم دیجیتالی این مراکز را به محلی بدون کاغذ تبدیل کند

انواع مختلف اسکنرها

در مهم ترین بخش از راهنمای خرید اسکنر میخواهیم به انواع مختلف اسکنرها بپردازیم. در کل سه نوع پویشگر موجود است که آنها را معرفی خواهیم کرد.

1. مسطح
2. فیدر کاغذ دار ها
3. متحرک

1. مسطح

مرسوم ترین و معمول ترین مدل که اغلب مردم آنرا می شناسند پویشگر مسطح است. دلیل این نامگذاری هم همان سطح صاف شیشه ای است که کاغذ ها جهت اسکن روی آن قرار داده می شوند. موارد استفاده این نوع اسکنر برای مصارف خانگی و عکاسان است. عکس ها به خوبی اسکن می شوند و تفاوتی با اصل خود نخواهند داشت. توجه داشته باشید چون با هر بار اسکن تنها یک روی کاغذ را می توانید ثبت کنید پس مدل مسطح برای کارهای سنگین مناسب نخواهد بود.

2. فیدرکاغذ دار ها

راهنمای خرید اسکنر

راهنمای خرید اسکنر در طیف نیوز خیلی ساده به شما بگوید که اگر روزانه و به طور مکرر دفاتر بایگانی حجیمی را اسکن می کنید، با پویشگر فیدرکاغذ دار می توانید مانند یک پرینتر تعداد زیادی کاغذ را در سینی کشویی تغذیه کاغذ قرار دهید و مداوم و بدون هیچ مشکلی به اسکن بپردازید، این نورد و همچنین، اسکن‌های دوگانه یا دوطرفه و با سرعت بالاتر (یعنی تعداد صفحات بیشتر در هر دقیقه) از مدل مسطح این مدل را برای استفاده در شرکت ها و ادارات مناسب ساخته است. هر شخص می تواند با توجه به نوع و میزان نیاز به استفاده از اسکنرها، نمونه های دسکتاپی و یا حرفه ای را انتخاب کنند.

3. متحرک

راهنمای خرید اسکنر

پویشگر های قابل حمل برای مشاغلی استفاده می شوند که نیاز به اسکن در حال حرکت دارند. این دستگاه سرعت و وضوح تصویر کمتری نسبت به دو مدل دیگر دارد و این طبق شرایط سایز بندی کوچکی که دارد طبیعی و قابل چشم پوشی است. اما مزیت ها این اسکنر همچون قابلیت جا به جایی امکان استفاده از USB و باتری و چند مورد قابلیت های اتصالی دیگر بسیار کاربردی می باشند.

امتیاز 4 از 2 رای

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + ده =

دکمه بازگشت به بالا