دیجیتال مارکتینگ

چگونه می توانید با کمک پینترست به کسب درآمدتان کمک کنید.

چگونه می توانید با کمک پینترست به کسب درآمدتان کمک کنید.

درآمدزایی از پینترست یک دریچه ی رو به موفقیت است که نباید ساده از کنار آن گذشت. پینترست یک سایت بسیار وسیع و پر محتواست که می توانید با کمک آن به بیزینس بپردازید. اگر با pinterest هنوز به طور کامل آشنا نشدید از همین لینک اقدام به مطالعه کنید. در این بخش از طیف نیوز قصد داریم به چند نکته مهم و کاربردی برای ارتقای درآمدزایی با پینترست بپردازیم. با ما همراه باشید… .

آشنایی با نحوه استفاده از پینترست در این قسمت.

جایگاه این وب سایت پرترافیک

از اینکه شاید حتی نام پینترست به گوشی برخی نخورده باشد بسیار تعجب میکنیم. چراکه طبق آمار و ارقام موجود این سایت تا قبل از سال جاری مقام دوم را در زمینه ی ترافیک های ارجاعی از سایت های مختلف به خود اختصاص داده است. در سال جاری وب سایت مذکور یک پله سقوط کرده اما هنوز جزو سه مقام برتر است.

چگونه می توانم در میان سیل عظیم بوردها بدرخشم؟

در شبکه ی مجازی پینترست می توانید محصول خاص خود یا محتوای تولید شده را در بخش اعلانات الگو pin کنید. در این قسمت می توانید از لینک های نه چندان‌ بلند که کمک کنند ترافیکتان بالا رود نیز در این بخش استفاده کنید. البته که مهمترین نکته این است که باید نهایت تلاشتان را برای جذب بصری مخاطب بکار گرفته باشید.
برای فعال و خاص به نظر آمدن دست کم ده بوردی که در هر کدام چهار pin باشد را در سایتتان بگنجانید. این بورد ها هرگز نباید خالی بمانند. باید بورد های اولتان را بسیار بسیار جذاب و منحصر به فرد درنظر بگیرید تا مخاطب نتواند به سراغ فرعیات برود و با اطمینان از درجه یکی بودن شما مدام به صفحات بعدی شما لینک شود و دنبالتان کند.

تنظیم پروفایل

برای صنعت خود یک لوگو یا برند بسازید. حتما در تصویر صفحه پروفایلتان در پینترست این برند را بگنجانید. در صورتی که اسم خاصی برای بیزینستان انتخاب کرده اید می توانید از آن به عنوان نام کاربری هم استفاده کنید.

پینترست

همه ی کاربران پینترست در بخش ‌درباره توضیحاتی را می نویسند. هر چه این اطلاعات جامع تر و به اصطلاح مختصر و مفید تر باشد، در جذب مخاطب و حتی مشتری موفق تر خواهید بود. هر کاربر ابتدا یک نگاه کلی به پروفایلتان می اندازد. بعد از دیدن تصویر پروفایل به سراغ مطالعه اطلاعات میرود. سعی کنید کاملا شفاف محصولتان را معرفی کنید و مشخص کنید که قرار است چه خدماتی ارائه کنید. همچنین نام بیزینستان را حتما در توضیحات بکار ببرید.

همچنین فراموش نکنید:

به وب سایت شرکتتان و به تمام شبکه های مجازی که در آن فعال هستید در صفحه پروفایل لینک دهید.

کلیدواژه ها

اگر متنی تهیه کرده اید، حتما در آن متن از کلید واژه ها استفاده کنید. کلید واژه ها در جست و جوی کاربران بسیار استفاده می شوند. کاربران با کمک همین کلمات کلیدی شما را پیدا میکنند. پس با یک توزیع مناسب کلمات کلیدی را در توضیحاتتان جای دهید. برای مثال اگر میخواهید کاربران با جست و جوی کلمه ی، چوب، به شما لینک شوند حتما از این کلید واژه در نوشته هایتان استفاده کنید. پینترست خود به شما پیشنهادهایی می دهد.

درست مانند سئو سایت عمل کنید تا اینجا هم حضورتان پر رنگ دیده شود.

همکارانتان را منشن کنید

شما می توانید در قسمت های مختلفی از پستتان اشخاص مرتبط با حیطه کاری خود را منشن کنید. با این کار هم آنها توجهشان به شما جلب می شود. و هم شما توانسته اید ارتباط با آن ها برقرار کنید. شاید شرکت های بزرگتر هم بدشان نیاید از شما و برندتان در بورد های خود نامی ببرند. برای این منظور پیش از نام کاربری آنها از @ استفاده کنید. اگر افراد دنبال کننده خود را منشن کنید برای آنها یک ایمیل ارسال می شود که این خود نشانه ای از فعال و بروز بودن شماست. البته تنها اگر در قسمت تنظیمات این گزینه را فعال کرده باشند، ایمیل دریافت خواهند کرد.

پلاگین ها راهی ساده برای پین کردن

از تمام امکاناتی که پینترست در اختیارتان قرار داده استفاده کنید. با دانلود پلاگین های مختلف یرای مرورگرهایی مثل chrome، Fire fox و… می توانید به یک کلید در سمت راست نوارابزار مرورگر دسترسی پیدا کنید. ازین پس خیلی راحتتر عکس مورد پسندتان را پین کنید.
پلاگین را نصب کنید، سپس با کمک یک کلیک راست، پین عکستان را از داخل منویی که باز می شود برگزینید. وقتی عصر مورد پسندتان را در بورد شخصی تان پین کردید، عکس و لینک آن عکس، پین می شوند.

از ویدئوها نیز استفاده کنید.

شما علاوه بر از عکس ها می توانید فیلمها را نیز پین کنید. اما این امکان تنها از طریق پین فیلم از سایت به پینترست امکان پذیر است.
از گالری شخصی تان و از لپتاپ یا گوشی موبایلتان نمی توانید ویدئو پین کنید. اگر بتوانید از ویدئوها استفاده کنید، برای شما بسیار مفید خواهد بود. چراکه Engagement ویدئوها از عکس ها بیشتر است. در نتیجه کاربرانی که مطالب شما را میبینند و دنبالتان می کنند،
بیشتر احتمال دارد که همان مشتری های آینده شما باشند.

عکس ها بسیار گویا هستند

عکس ها می توانند در یک نگاه چندین جمله را به مخاطب انتقال دهند. پس سعی کنید عکس ها را واضح، شفاف و کاملا مرتبط با موضعتان انتخاب کنید. برای مثال اگر از صنایع چوبی استفاده میکنید و تأکید بر چوب خالص بودن آن دارید، پس عکس هایی از کارهای MDF یا اجناس پلاستیکی را کاملا کنار بگذارید. تصویر را صد در صد مرتبط انتخاب کنید تا مخاطبتان را از دست ندهید. وقتی از عکسی در پینترست استفاده می کنید حتما اسم پست خود را به آدرس URL اضافه کنید تا بعد از ذخیره عکس مخاطب منبع شما نیز مشهود باشد.

نرم افزار موبایلی پینترست را فراموش نکنید

دیگر اغلب افراد بیشتر وقت خود را با موبایلشان می گذرانند تا با کامپیوتر! اگر چنین است و شما نیز میخواهید با سهولت هرچه بیشتر از پینترست استفاده کنید، حتما نرم افزار موبایلی پینترست را دانلود و در گوشی تان نصب کنید. با این کار خیلی راحتتر می توانید عکس ها را ذخیره یا انتخاب کنید.

تا می توانید فعال باشید

فعال بودن در پینترست لزوما به معنای پین کردن مداوم تمام موارد نیست. شما می توانید هنگامی که یک پست جذاب و البته نا مرتبط با مبحث کاری خودتان را دیدید، آنرا لایک کنید. لازم نیست همیشه، همه را پین کنید. با لایک کردن توجه آن ها را به خود و کسب و کارتان نیز جلب کرده اید. پس تا می توانید با لایک کردن نظر کاربران مختلف را به خود جلب کنید.

امتیاز 4 از 4 رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − شش =

دکمه بازگشت به بالا